Co czytać o taktyce? [blogi]

Tytułowe pytanie to jedne z najczęściej padających w prywatnych wiadomościach, czy też komentarzach. Chyba najwyższy czas, by zebrać w jedno miejsce kilka ciekawych linków do tego, by móc rozwijać swój warsztat taktyczny.

Jedną z trzech kompetencji analityka (o czym pisałem w tym artykule) jest rozumienie gry, a w swoim debiucie na YouTube przedstawiłem sposoby na rozwijanie właśnie tej umiejętności. (link)

W wideo tym zasugerowałem podglądanie innych i czytanie blogów o tematyce taktycznej. Czas przedstawić kilka najciekawszych. Niestety, są one (poza wyjątkiem) obcojęzyczne. A więc… co czytać o taktyce?

taktycznie.net – zaczynamy od wyjątku. Twórcą jest Andrzej Gomołysek pracujący jako analityk w InStat oraz trener Sparty Wrocław. Obecnie treści nie są publikowane regularnie, ale możecie tam znaleźć sporo ciekawych analiz różnych autorów, np. Kamila Nowaka (pracującego w klubie Premier League, Burnley).

 

spielverlagerung.com – anglojęzyczna wersja matecznego bloga spielverlagerung.de. Tutaj możecie czytać analizy, ale nie tylko… Autorzy, tacy jak chociażby Rene Maric (asystent w RB Salzburg) wyjaśniają też różne koncepty taktyczne.

 

 

thefalse9.com – seria „Football tactics for beginners”, czyli wyjaśnianie takich pojęć jak tytułowa fałszywa dziewiątka oraz mnóstwo różnych artykułów związanych z piłką

 

 

coachesvoice.com – perełka w spisie. Trenerzy, których znamy z TV siadają przy tablicy taktycznej i opowiadają o meczach.

 

 

Tego typu blogów jest mnóstwo i pewnie wiele z nich pominąłem, ale nie sposób jest czytać wszystkie – dokonałem pewnej selekcji i wybrałem te najbardziej wartościowe (w mojej ocenie).

 

 

Artykuł jest dla Ciebie przydatny? Daj znać w komentarzu, a jeśli znasz równie ciekawe blogi związane z taktyką i analizą to też śmiało wpisz je w komentarzu.

ZAPYTAJ!
Share This